Morda sploh niste seznanjeni s tem, ali ste do nje upravičeni? Če ste se poškodovali pri delu, seveda ne po lastni krivdi, vam namreč pripada primerna odškodnina za poškodbo. Naše podjetje bo poskrbelo, da boste prejeli primerno odškodnino, če ste do nje upravičeni. Poskrbeli pa bomo tudi za vse informacije ter se z vami predhodno pogovorili in omogočili pravno svetovanje, skozi katerega bomo ugotovili, kakšna je najboljša možna rešitev vašega primera. Vabimo vas, da nas kontaktirate v vsakem primeru, ter se pozanimate o različnih možnostih, ki jih imate.
Kdaj mi pripada odškodnina za poškodbo? Običajno se tovrstne odškodnine izplačujejo v primerih prometnih nesreč ter, seveda, poškodb pri delu. Izplačajo se v različnih višinah, odvisno od same narave poškodbe, njenih okoliščin ter poteka. Čeprav so si nekateri primeri tako lahko na prvi pogled zelo podobni, jih v pravnem smislu morda sploh ni mogoče primerjati.
Preden vam bo odškodnina za poškodbo na delovnem mestu izplačana, se boste morali v prvem mestu pogovoriti s podjetjem, v katerem je nastala. Žal bo delodajalec v veliko primerih vztrajal, da je poškodba nastala zaradi napake delavca, saj v tem primeru vaša poškodba ne bo odgovornost podjetja, temveč se bo odgovornost prenesla na vas. Vendar bodite pozorni – če je poškodba nastala zaradi prisotnosti nevarnih snovi, neprimernih delovnih pogojev ali neprimernega dejanja delodajalca, je podjetje odškodninsko odgovorno.
Kakšni so torej pogoji za pridobivanje odškodnine? Prvi pogoj je, da odgovornost za poškodbo ne sme biti na strani delavca, torej njegova neprevidnost, neupoštevanje pravil itd. Tudi v primeru hudih poškodb žal veljajo enaka pravila. Prvi pogoj nas torej privede do drugega – za poškodbo mora biti odgovoren delodajalec. Če je za okoliščine, ki so privedle do poškodbe, odgovoren delodajalec, vendar ste sami z neprimernim ravnanjem nevarne okoliščine še poglobili, bo vaša odškodnina sicer izplačana, vendar v sorazmernem znesku.